Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı - MESVAK 9. GENEL KURULU YAPILDI
MESVAK 9. GENEL KURULU YAPILDI
Tarih: 17.02.2012 Saat: 09:00
Konu: MESVAKMesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı Genel Kurulunda hizmet bayrağını Vakfın Kurucularından Fazlı Coşkun devraldı.

Mesvak Genel Kurulunun 1. toplantısı hava muhalefeti nedeniyle yapılamazken 2. toplantı 5 Şubat 2012 Pazar günü yapıldı.

Vakfın Kurucu Başkanı Yaşar CELEP Başkanlığında Engin AYDOĞAN ve Selim ÜNALdan oluşturulan divan heyeti kendilerine gelen öneri ile dilek ve temennileri seçim maddesinin önüne aldılar. Mesvak Genel Kurulunda, Mesudiye Dernekler Federasyonu Başkanı Zekeriya Erdim ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bazı köy dernekleri Başkan ve Yöneticileri, Mesudiyeliler Derneği Başkanı Salih Erol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Başkanı Özkan Ayduğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

Tüm konuşmacılar Mesvak Genel Kurulunun hayırlı olmasını dilerken, bazı konuşmacılar kurumları ile ilgili kısa kısa bilgiler verirken bazıları da Mesudiye adına önerilerde bulundular. Seçimlere geçildiğinde, Fazlı Coşkunun liste başı olduğu tek liste divana teslim edildi. Yapan oylama sonrasında Fazlı Coşkun, Nurullah Erbaş, Bahadır Coşkun, Yüksel Erol, Ayhan Okutan, Refik Karademir, Hasan Özgül, Mahir Biçer, Demirhan Bektaş, Cemalettin Karabey, Eyüp Aydın ve Zeynel Uludağdan oluşan liste oy birliği ile seçilerek Mesvak 9. dönem yönetimini oluşturdu.


Mesudiye Sivil Toplum Dünyasının çok yakından tanıdığı bir çoğunda bir fiil hizmetleri olan, Başkanlığına yeni seçildiği Mesvak kurucularından olan, son dönemde Beykoz da önemli hizmetleri bulunan Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneğinin 2. dönem Başkanlığını yaptıktan sonra yakında yapılan genel kurulda Başkan adayı olmayarak çalışma arkadaşlarına destek olmak için Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Yönetim Kurulunda bulunmayı kabul eden, Mesudiye adına hizmet veren tüm STKların dostluk, sevgi, saygı ve hoşgörü sınırlarında birleştikleri ender isimlerden birisi olan Mesvak yeni Başkanı Fazlı Coşkun alkışlar eşliğinde teşekkür konuşması için kürsüye geldi.

Fazlı Coşkun, genel kurula katılan üyelerine, tüm kurum Başkan ve Yöneticileri ile diğer konuklarına katılımlarından dolayı teşekkür ederken, Yurt dışında olduğu için Genel Kurula katılamayan ve ibra edilen Başkan Sezgin Özübek ve çalışma arkadaşlarına da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Coşkun son olarak kendisi ile örtüşen sözleri olan, hepinize beni ve arkadaşlarımı seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Yalnız az konuşan bir başkan seçtiniz, fakat bu sizi yanıltmasın ben az konuşmayı, çok çalışmayı severim, bu hizmet yolculuğunda hepinizin desteğine ihtiyacım var, hepinizin önerilerine açık ileriyi gören bir hizmet anlayışı ile görev yapmaya çalışacağını söyleyerek yine alkışlar eşliğinde sözlerini bitirdi.


Genel Kurul ana solonda devam ederken küçük salonda burs alan öğrencilerin burslarının dağıtılmasıyla ilgilenirken, Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı Genel Kurulu da son bulmuş oldu.

Kaynak:dogushaber.com


Gnderen Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı
http://www.mesvak.org.tr

Bu Hikayenin URL'i:
http://www.mesvak.org.tr/modules.php?name=News&op=NEArticle&sid=169